Регионално такмичење Центра за таленте (8.5.2016.)

Дана 8.5.2016. у ОШ Анта Богићевић у Лозници одржанa je XVIII регионалнa такмичарска смотра научно-истраживачких радова Центра за таленте. Нашу школу представљало je 5 ученика:

1. Станојевић Јован М11, област енглески језик, тема „Британска музика током 60-их“. Meнтор Јелена Кошчица.

2. Лукић Игор, Г41, област историја, тема “Александар III Македонски“. Mентор Дијана Тривковић.

3. Матовић Лука, Е21, област рачунарство и информатика, тема „Оперативни систем и софтвер отвореног кода као алтернатива windowsu (linux ubuntu)“. Mентор Зорица Прокопић.

4. Аврамовић Марта, Е31, област рачунарство и информатика, тема „Затворите очи, нисмо у тами“. Ментор Мијић Томислав.

5. Стефановић Петар, Е31, област рачунарство и информатика, тема „Рачунар полицајац". Ментор Мијић Томислав.

Одличном одбраном теме пред стручном комисијом за област информатике ученик Петар Стефановић остварио је треће а Марта Аврамовић прво место. Ученици Марта Аврамовић и Петар Стефановић пласирали су се на републички ниво овог такмичења.