Планинарска секција

По први пут у нашој  школи је  основана  планинарска секција. Идеја о оснивању планинарске секције постојала је је последњих година  код наставнице  Марије Катић, дугогодишњег члана Планинарског клуба Гучево. У реализацији помогли су јој

Ракић Вељко наставник физичког васпитања и Јанковић Милорад наставник екологије и биологије. Желели су  најпре окупити све заинтересоване ученике и наставнике за планинарење, а затим  организовати  заједничке излете и квалитетно искористити слободно време, дружећи се и упознајући брдске и планинске крајеве Србије. Гости на оснивању секције били су и чланови Планинарског клуба. Истакли су да је планинарење је прелепа,  рекреативна активност пуна дружења, здравог напора и тежње ка достизању висина.

Упутили су позив ученицима :Драги ђаци, позивамо вас да барем једном пробате како је то провести читав дан ходајући кроз прелепе пределе  у нашој околини.

ФБ група:   https://www.facebook.com/messages/t/1485206871512790