Заваривачи – такмичење

Републичко такмичење заваривача  одржано је  20.05.2017. у Лазаревцу.
Нашу школу су представљали ученици : Љубинко Јовановић, Жељко Миловановић и Дејан Поповић. Под менторством професора Александре Лазић.
На такмичењу је учествовало

22 средње школе укупно 50 ђака. Три поступка заваривања: РЕЛ, МИГ/МАГ и ТИГ.
Наши ђаци су постигли сјајне резултате: седмо и десето место у МАГ поступку и 10 место у РЕЛ поступку.
Превоз је био обезбеђен од стране општинске управе Лозница.
Ђаци су имали поред свог задатка да покажу своје вештине и прилику да се друже са ученицима из других крајева. Такмичење је одржано у једној од хала Колубаре – ЕПС-а.  Такмичење је изазвало  велику медијску пажњу. Велика подршка такмичењу дале су локалне и светске компаније. Ово је била сјајна прилика за наше ђаке да буду примећени и у скорој будућности препознати као добри заваривачи.

Извештај са такмичења и слике припремила наставник ментор Александра Лазић.