Oбука из математике и програмирања за ученике

Министарство просвете, науке и технолошког развоја и „Центар за младе таленте” Нови Сад организују бесплатне онлајн обука из математике и програмирања за ученике основних и средњих школа.Ученицима основних и средњих школа се кроз овакве обуке пружа могућност стицања

широког знања из области математике и програмирања што представља својеврсну припрему за све будуће студенте електротехнике, информатике и математике за брже и лакше усвајање градива на факултету. Фондација „Центар за младе таленте” из Новог Сада организује следеће онлајн курсеве: 1. PMUFO – курс из математике намењен ученицима III и IV разреда средњих школа ради припреме за матуру и упис на факултете техничких и природно-математичких наука 2. C osnovni – курс из програмирања за све ученике који желе да савладају структурирано програмирање у програмском језику C 3 C++ – курс из програмирања за све ученике који желе да савладају објектно оријентисано програмирање у програмском језику C++. Упис се обавља пријавом (регистрацијом) преко линка ( www.cmt.edu.rs/CMTOnlineRegistration/Register.html ) . Посебних услова за пријављивање нема. Упис за све курсеве је у току. Поред часова, полазницима ће бити на располагању и писани материјал преко сајта Фондације http://www.cmt.edu.rs .