Школска слава Свети Сава

У недељу 27.01.2019. у нашој школи је прослављена школска слава.

Програм су припремили наставници Милијана Сакић, Миланка Милићевић, Гордана Јакшић, Веселинка Марковић и Драгослава Тишма. Програм је започет Химном Светом Сави у извођењу

школског хора и оркестра. Члан рецитаторске секције Милош Обрадовић Е31. Говорио је стихове песме  “Прича о Светом Сави“. Песму “Кнез Растко и свет “ као скеч су извели Анђела Лукић Е11, Лука Секулић Е11, Александра Урошевић, Немања Јелић Е41 и Милош Обрадовић Е31. Културни календар говорили су Павлица Тијана Е21 и Милош Обрадовић Е31. Програм су водили Аврамовић Ива Е31 и Глигорић Адријан Е41. Песму “Богородица Тројеручица “ је говорио Адријан Глигорић Е41. Стихове на руском језику “Писмо мајци“ је говорио Адријану Глигорић. Чланови хорске секције и оркестар су извели „Песму о Светом Сави“, Ко удара тако позно, Густа ми магла падала, Косовски божури, Подмосковске вечери  и Пукни зоро. Чланови  школског хора и оркестар су: Жељана Стојнић Г21, Душица Катић Г21, Огњен Деспић Е21, Горан Пајић Г21, Алекса Јовановић Е12, Лука Секулић Е11, Филип Митровић М22, Вељко Бојић Е21, Бранислав Максимовић М22, Владимир Николић М22, Ања Радисављевић Г31 и Вељко Лазић Г31. Чланови фолкорне секције  под вођством наставника Драгославе Тишме извели су Сплет игара из Србије: Стара Србија; Оријент; Ти момо ти девојко; Ој девојко душо моја; Дивна Дивна; Играле се делије; Каћерац; Моравац и Чачак. Фолклорна секција Ђурђевић Јована Г31, Зеленовић Дијана Г31, Лукић Сандра М41, Ђурковић Снежана М31, Бојић Јелена Г21, Мићановић Марта Г21, Маџаревић Мина Г11, Станојевић Јован М41, Мићић Урош Е21, Секулић Лазар М13, Васић Стефан Е12, Богићевић Немања Е22 и Богићевић  Бојан Е12. Чланови секције за енглески језик су говорили део владике Николаја Велимировића о Светом Сави као и одломке преведене на енглески језик од стране Владике Николаја. Одломке су говорили Аврамовић Ива Е31; Обрадовић Милош Е31; Тошић Урош Е31; Јовановић Алекса Е31; Цвијановић Сергеј Г41; Ђокић Божидар Г41; Тодоровић Стефан Г41 и Гајић Драган Г41.

Након програма директор школе је одржао пригодан говор, и захвалио се наставнику Митровић Славку који је испраћен у пензију.