Републичко такмичење из енглеског језика

Републичко такмичење из енглеског језика je  oдржано у Београду у Четвртој Гимназији, у суботу 6.априла 2019. На такмичењу је учествовало преко

100 најбољих такмичара са подручја читаве Србије, победника на окружним такмичењима. Из нашег округа је било 11 такмичара - шест из Лознице и пет из Шапца. Међу такмичарима је био и ученик наше школе Станојевић Јован, ученик из одељења М41. Такмичење се састојало из три дела, од којих је сваки елиминаторан. Из дела са читањем Јован је освојио максималан број поена, док му је у деловима са слушањем и граматиком недостајало по 2 поена да би био рангиран. И поред тога, ради се о великом успеху, с обзиром на недељни број часова страног језика у стручној школи. Велики је успех, пошто је ово прво учешће ученика Техничке школе на том нивоу такмичења из страних језика.

Извештај припремила ментор Јелена Кошчица.