РЕГИОНАЛНО ТАКМИЧЕЊЕ МАШИНСКИХ ШКОЛА СРБИЈЕ

Дана 19.априла 2019. године у Техничкој школи Ваљево одржано је регионално такмичење четвртог степена у категорији статика, компјутерска графика и моделирање машинских елемената и конструкција. На такмичење се пријавило 58 ученика из 6 округа: мачвански, колубарски, рашки, расински, моравички и златиборски. Према важећем правилнику на Републичко такмичење се пласирало по првих осам ученика у све три  категорије.

Нашу школу су представљали ученици Петар Тијанић и Никола Тодоровић из моделирања машинских елемената и конструкција (3D) , Марковић Милан и Несторовић Михајло из компјутерске графике (2D) и њихов ментор, предметни професор Душан Тијанић.

На републичко такмичење пласирао се Петар Тијанић из моделирања машинских елемената и конструкција. Честитамо Петру и његовом ментору Душану Тијанићу. Петар је трећи разред (М31) па је успех још већи јер се такмичио у категорији ученика четвртог разреда.

Републичко такмичење одржаће се 17. и 18.05.2019.год. у Техничкој школи Пожега.

У Ваљеву, 19.априла 2019.год.

Извештај поднео:  проф. Душан Тијанић, дипл.маш.инж