Пројекат„Отворени подаци у настави“

На конференцији „Отворени подаци у настави“, које је одржано 23. маја у Научно-технолошком парку Београд  учествовали су ученици наше школе и ментор Вера Милићевић .Оројекат чији је циљ

подршка наставницима информатике и других предмета да ученицима представе шта су отворени подаци, како се они могу употребити и да мотивишу младе да размотре каријеру у области информационих технологија.У пројекту „Отворени подаци у настави“ учествовало је више од 180 наставника средњих школа, 80 ученичких тимова, а десет најбољих тимова је представило своје радове. На конференцију су позвали првих 25 тимова. Ми смо имали три рада у првих 25 од тога 1 у првих 10 и тај тим је излагао на конференцији. То су Лазић Вељко и Лазић Василије. Остали ученици који су ишли су Стефан Поповић , Саша Стојчић, Јанчић Марија сви из Г21.