Конкурс за доделу ученичких стипендија за 2019/2020.

На конкурс за доделу ученичких стипендија могу се пријавити ученици I разреда средње школе који су у свим разредима од V до VIII разреда основне школе постигли одличан општи успех (од 4,50 до 5), односно ученици од II до IV разреда средње школе који су у свим претходно завршеним разредима  средње школе постигли одличан општи успех (од 4,50 до 5).

Ученици из осетљивих друштвених група (ученици без родитељског старања, из једнородитељске породице, припадници ромске националне мањине, ученици са инвалидитетом, ученици са хроничним болестима, ученици чији су родитељи нестали или су киднаповани на територији Косова и Метохије и на територији република бивше СФРЈ, избеглице и расељени ученици, повратници по споразуму о реадмисији и депортовани ученици) имају право да поднесу захтев да се посебно рангирају у оквиру наменски опредељеног броја, применом блажих критеријума у складу са законом и правилником.

Рок за пријављивање на конкурс је од 2. до 30. септембра 2019. године.

Услове и начин бодовања на: огласној табли школе и линку:

Ученички и студентски стандард и инвестиције

Министарство одбране  расписало је Конкурс за доделу ученичких стипендија за ученике 3.и 4.године  машинске и електро струке.Конкурс траје до краја септембра 2019.

Образац пријаве можете преузети на http://www.mod.gov.rs/ у рубрици “ Конкурси,огласи, јавне набавке“.