Вршњачка едукација Млади у борби против дискриминације

Од среде  13.11.2019. започеле су вршњачке едукације (ВЕ) у оквиру пројекта Млади против дискриминације за ученике првог разреда.Ову обуку у области људских права и борбе против дискриминације, неуважавања различитости  реализују  вршњачки едукатори, ученици Славко Бојић Е42, Дејан Радић Е42 и Никола Васиљевић Е42.  У едукацију су укључене и ученице Г21 Максимовић Милица и Мина Маџаревић. У оквиру обука ученици су упознати са појмом дискриминације, како долази до дискриминације, као и облицима дискриминације и типовима дискриминације. Посебна пажња је посвећена ситуацијама у оквиру образовања и васпитања. У оквиру радионице урађена је и вeжба.